Awans Adriana Maniewskiego w klasyfikacji generalnej MŚ F4S

W Aluksne na Łotwie została rozegrana trzecia eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 4S . Adrian Maniewski potwierdził, że do końca cyklu będzie się liczył w walce o medale. W obu rozegranych wyścigach był czwarty,  a w klasyfikacji generalnej awansował na trzecie miejsce.

Na Łotwie znakomicie spisał się Włoch Alberto Comparato, który wygrał dwa wyścigi. Zawiódł natomiast faworyt gospodarzy i dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej F4S Nikita Lijcs, który dwukrotnie był poza pierwszą czwórką (ósmy i piąty).

Adrian Maniewski płynął równo. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę był czwarty. Dzięki temu do łącznej sumy zdobytych punktów w Mistrzostwach Świata dołożył 26 oczek, a to pozwoliło mu na wyprzedzenie w klasyfikacji generalnej Arona Taboriego (Na Łotwie Węgier wywalczył w sumie tylko 17 punktów).

Ostatnie tegoroczna eliminacja MŚ F4S zapowiada się niezwykle ciekawie. Walka Łotysza Lijcsa z Włochem Comparato o złoto i potyczka kilku zawodników o brąz. Adrian Maniewski musi być bardzo czujny. Podium wciąż jest w zasięgu ręki między innymi Arona Taboriego (Węgry), Martina Olle (Finlandia) i Jespera Forssa (Szwecja).

Zawody kończące rywalizację w Mistrzostwach Świata Formuły 4S zostaną rozgrane w Anglii pod koniec sierpnia.

Wyniki 3. eliminacji Mistrzostw Świata F4S (Łotwa, 9-10 sierpnia)

string(1665) "

" ["id"]=> string(3) "490" ["intro"]=> string(315) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "png" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(61) "Awans Adriana Maniewskiego w klasyfikacji generalnej MŚ F4S" ["url"]=> string(59) "awans_adriana_maniewskiego_w_klasyfikacji_generalnej_ms_f4s" }