Drugi medal dla Polski podczas ME w Wakeboardzie i Wakeskacie za wyciągiem!

Tym razem brązowy medal w wakeboardowej kategorii Masters Ladies (+30) wywalczyła Natalia Grabowska. Zawody odbywają się w egipskim kurorcie  Al-Dżuna (El Gouna) nad Morzem Czerwony.

W finale kategorii Master Ladies zobaczyliśmy dwie Polski – Natalię Grabowską i Olę Tomkowicz. Ostateczne na podium stanęła ta pierwsza, która przegrała jedynie z reprezentantką Wielkiej Brytanii Steph Caller (złoty medal) i Niemkę Julie Dromer (srebrny medal). Nasza druga reprezentantka została sklasyfikowana na wysokiej szóstej pozycji.

Natalia Grabowsk to niezwykle wszechstronna zawodniczka. Udanie i z sukcesami startuje w zawodach rangi mistrzowskiej nie tylko w wakeboardzie ale też w kitesurfingu. W imprezach tej pierwszej dyscypliny rywalizuje z licencją sportową Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, reprezentuje barwy Klubu Sportowego Wake Family z podwarszawskiego Brwinowa. Jest aktualną Mistrzynią Polski w wakeboardzie w kategorii Open oraz Wicemistrzynią Polski w kitesurfingu.

To drugi medal dla Polski zdobyty na rozgrywanych w Egipcie Mistrzostwach Europy i Afryki w Wakeboardzie i Wakeskacie za wyciągiem (wczoraj na najniższym stopniu podium w konkurencji wakeskate w kategorii Junior Ladies U19 stanęła Martyna Andrzejczak). Zawody potrwają do 2 grudnia.

***

Łącznie w historii mistrzostw Europy w wakeboardzie i wakeskacie za wyciągiem reprezentanci Polski zdobyli cztery medale.

2014 r. - Artur Balas (brązowy medal w kat. Weteran, wakeboard)
2015 r. - Magda Kado  (złoty medal w kat. Junior Ladies U19, wakeboard)
2017 r. - Martyna Andrzejczak (brązowy medal w kat. Junior Ladies U19, wakeskate)
2017 r. - Natalia Grabowska (brązowy medal w kat. Masters Ladies +30, wakeboard)

(FOTO: facebook / EA Cable Wakeboard & Wakeskate Championships)

***

" ["id"]=> string(4) "1168" ["intro"]=> string(218) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(76) "Drugi medal dla Polski podczas ME w Wakeboardzie i Wakeskacie za wyciągiem!" ["url"]=> string(74) "drugi_medal_dla_polski_podczas_me_w_wakeboardzie_i_wakeskacie_za_wyciagiem" }