Kacper Kania dwukrotnie na podium w King’s Cup!!!

Podczas prestiżowych zawodów skuterów wodnych w Tajlandii znakomicie spisał się Kacper Kania. Nasz zawodnik wystąpił w dwóch klasach i w obu stanął na podium. Polak wygrał rywalizację w klasie JUNIOR 11 – 13 SKI STOCK  i zajął  trzecie miejsce w NOVICE SKI STOCK.

W zwycięskiej klasie JUNIOR 11 – 13 SKI STOCK Kacper Kania zgromadził łącznie 221 punktów (4 wyścigi). Szczególnie udane były dwa piątkowe biegi, które wygrał (za każdą wygraną otrzymał 60 punktów). Do tych zwycięstw dołożył drugie miejsce w sobotę (53 punkty) i trzecie miejsce w niedzielę (48 punktow). Srebro w tej klasie wywalczył Estończyk Marten Manni (214 punktów), a trzeci był reprezentant gospodarzy Taj Manussa Nun Munkun (200 punktów).

W klasie NOVICE SKI STOCK na podium stanęli ci sami zawodnicy, tylko w innej kolejności. Wgrał Marten Manni (Estonia, 202 punkty), drugi był Manussa Nun Munkun (Tajlandia, 182 punkty), a trzeci Kacper Kania (Polska, 178 punktów). Trzeba przyznać, że start w tej klasie kosztował młodego Polaka i jego zespół sporo nerwów. Sędziowie na starcie do jednego z wyścigów doszukali się przewinienia Kacpra, który ich zdaniem faulował zawodnika z Tajlandii. Protest zespołu, mimo zapisu wideo który wykluczał błąd Polaka, nie został uwzględniony. W efekcie na Polaka nałożono karę (opóźniony start) i prawdopodobnie to przesądziło o utracie szans na zwycięstwo…

Pomimo tych problemów start 13-latka w Tajlandii był bardzo udany. Pierwsze i trzecie miejsce w tak mocnej obsadzie to duży sukces. Gratulacje!

***

Kacper Kania podczas zawodów King’s Cup 2014 startował w barwach zespołu XBJ Racing Team.

***

" ["id"]=> string(3) "573" ["intro"]=> string(337) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(51) "Kacper Kania dwukrotnie na podium w King’s Cup!!!" ["url"]=> string(45) "kacper_kania_dwukrotnie_na_podium_w_kings_cup" }