Kamil Borysewicz Wicemistrzem Europy w skokach na nartach wodnych za wyciągiem!

Reprezentant Polski wywalczył srebrny medal podczas zawodów rozgrywanych na Jeziorze Szelment Wielki pod Suwałkami. Złoto zdobył Białorusin Nikita Papakul, a brąz Niemiec Robin Senge.

Finał konkurencji skoków podczas Mistrzostw Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem w kategorii Open był niezwykle emocjonujący. Po trzech seriach na pierwszym miejscu było ex aequo dwóch zawodników, którzy oddali skoki na taką samą odległość – 62,2 m uzyskali Białorusin Nikita Papakul i Polak Kamil Borysewicz (AKS Sparta). Sędziowie zarządzili „tie break”. W dogrywce dalej skoczył reprezentant Białorusi i to on został Mistrzem Europy. Kamil Borysewicz zajął drugie miejsce, a Niemiec Robin Senge trzecie.

Medaliści ME w skokach na nartach wodnych za wyciągiem – Kategoria Open

1. Nikita Papakul (Białoruś) 62,2 m / „tie break” 61,2 m
2. Kamil Borysewicz (Polska) 62,2 m / „tie break” 56,5 m
3. Robin Senge (Niemcy) 59,4 m

W finałach skoków bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj inni reprezentanci Polski. Erwin Zawadzki (MOS Augustów) zajął czwarte miejsce (57,5 m), a Krzysztof Bernatowicz (Ski-Line Szczecin) piąte miejsce (56,5 m).

***

Mistrzostwa Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem w kategorii Open zostały rozegrane na jeziorze Szelment Wielki pod Suwałkami (ośrodek WOSiR Szelment) w dniach 15-17 września. W imprezie wystartowało 45 zawodników z 10 państw.

string(19) "2017-09-17 14:57:05"