Medalowe żniwa Polaków na ME w narciarstwie wodnym

Przyszedł czas na podsumowanie Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym za wyciągiem. Podczas zawodów rozgrywanych na jeziorze Necko w Augustowie rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego, a Polacy zdobywali medale indywidualne i drużynowe.

Największym sukcesem zakończyła się rywalizacja na skoczni w kategorii U19. Tu od samego początku zawodów ton rywalizacji nadawali mieszkańcy Augustowa, bracia Erwin i Konrad Zawadzcy. Po sobotnich eliminacjach liczyliśmy nawet na złoto i srebro. Erwin wygrał z odległością 50.2 m, a Konrad był druki osiągając 48.8 m. W finale nasi już tak daleko nie skakali. 49.6 metra dało Erwinowi pewne pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy, a 41.7 m Konrada zapewniło mu brązowy medal. Duet z Augustowa rozdzielił tym razem Juraj Kerpcar ze Słowacji (42.4 m w finale).

Bardzo dobrze spisała się nasza drużyna w kategorii U19 ustępując miejsca na podium tylko niezwykle mocnym Białorusinom. W polskiej ekipie punktowali: Zuzanna Polkowska, Idalia Woźniak, Mateusz Grzesiak, Krzysztof Kowalczyk, Konrad Zawadzki i Erwin Zawadzki. Polacy uzbierali łącznie 6014,61 pkt. Mistrzowie Europy Białorusini wywalczyli 8183.09 pkt, a brązowi medaliści Niemcy 5704.54 pkt.

Nie zabrakło też medali Polaków w rywalizacji Seniorów (Over35). Wicemistrzem Europy w jeździe figurowej został Michał Moś, a w trójkombinacji (łączne noty za slalom, skoki i jazdę figurową) brązowy medal zdobył Jacek Naorniakowski. Dobre wyniki naszych seniorów dały im też brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

***

W Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem wystartowało łącznie kilkudziesięciu zawodników z Austrii, Białorusi, Holandii, Niemiec, Izraela, Ukrainy, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski.

***

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Mistrzostw Europy. Szczególne podziekowania kierujemy do:

***

" ["id"]=> string(3) "773" ["intro"]=> string(303) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(52) "Medalowe żniwa Polaków na ME w narciarstwie wodnym" ["url"]=> string(50) "medalowe_zniwa_polakow_na_me_w_narciarstwie_wodnym" }