Kamil Borysewicz najlepszy w Pucharze Świata!

To było znakomite uwieńczenie sezonu – nasz skoczek wygrał zawody Pucharu Świata w skokach na nartach wodnych. W Szanghaju był bezkonkurencyjny. Czwarte miejsce zajął drugi nasz reprezentant Krzysztof Bernatowicz.

Polacy lecieli do Szanghaju wymieniani w gronie ścisłych faworytów. I nie zawiedli. Już w piątkowych eliminacjach skakali najdalej. Kamil Borysewicz oddał wtedy najdłuższy skok całego konkursu – 57,3 m. Krzysztof Bernatowicz był trzeci z wynikiem 55,5 m. Polaków rozdzielał Białorusin Nikita Papakul (55,7 m).

W finałach cała czołówka skakała nieco bliżej. Skok na odległość 53,5 m dał Kamilowi Borysewiczowi zwycięstw. Za Polakiem uplasowali się: Niemiec Marius Schimanski (50,3 m) i Białorusin Nikita Papakul (48,1 m). Krzysztof Bernatowicz z wynikiem 46,7 m w finałowej serii zajął czwartą pozycję.

***

To był niezwykły sezon Kamila Borysewicza. Nasz zawodnik został mistrzem Europy w kategorii Open (7 września). Wcześniej (23 sierpnia) pobił o 20 centymetrów dotychczasowy rekord świata w skokach na nartach wodnych za wyciągiem. Reprezentant Polski dokonał tego podczas zawodów z cyklu Pucharu Europy rozgrywanych w czeskim Havirovie. Wynik zawodnika AKS Sparty to 64,90 m! Na zakończenie sezonu dołożył efektowne zwycięstwo w Pucharze Świata. Gratulujemy!

***

" ["id"]=> string(3) "782" ["intro"]=> string(252) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "png" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(46) "Kamil Borysewicz najlepszy w Pucharze Świata!" ["url"]=> string(44) "kamil_borysewicz_najlepszy_w_pucharze_swiata" }