ME narciarzy: indywidualnie bez medali

W rozgrywanych w tureckiej Antalyi Mistrzostwach Europy Open za wyciągiem narciarzy wodnych, nasi zawodnicy po sukcesie drużynowym, indywidualnie poza podium.

Najbliżej medalu był reprezentujący Zefir Bytom Dawid Kazek, który w jeździe figurowej dzielnie walczył z dominacją Białorusinów i z 9970 zajął czwarte miejsce. Podium dla naszych wschodnich sąsiadów, zwyciężył Nikita Papakul (11220 pkt.), przed Ilyą Labkovichem (11070 pkt.) i Aliaksandrem Isayeu (10950 pkt.). Kazek był także czwarty w trójkombinacji (najwyżej z Polaków; 6. był Krzysztof Bernatowicz, a 13. Kamil Borysewicz).

Zaledwie 10 cm do medalu zabrakło Jakubowi Rutkowskiemu z augustowskiej Sparty, który w finale skoków uzyskał wynik 55,2 m i zajął również czwartą lokatę. Trzeci, niezwykle doświadczony Austriak Manfred Hintringer skoczył 55,3 m. Konkurs skoków wygrał Białorusin Siarhei Bushyn skokiem na odległość 57,6 m, drugi był jego rodak Nikita Papakul wynikiem 56,1. Siódmą lokatę zajął Krzysztof Bernatowicz (54,1 m), a ósmą Mateusz Krzywiński (53,6 m).
Wśród pań najlepiej startowała w Turcji Joanna Wąż, która w finale skoków poszybowała na odległość 35,7 m i została sklasyfikowana na 5. miejscu.

string(1472) "

" ["id"]=> string(3) "115" ["intro"]=> string(169) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(38) "ME narciarzy: indywidualnie bez medali" ["url"]=> string(37) "me_narciarzy_indywidualnie_bez_medali" }