I Eliminacja Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych zakończona

W dniach 6 – 8 marca 2014 r. w Katarze  odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Świata w Skuterach Wodnych. Nasz jedyny reprezentant Andrzej Wiśniewski niestety nie może zaliczyć tego startu do najbardziej udanych. Zajął XV miejsce na 31 zawodników biorących udział w zawodach.

Na ten słabszy od oczekiwań rezultat złożyły się dwie podstawowe przyczyny:

- zawodnik wystartował w zawodach praktycznie „z marszu” bowiem trudno o jakiekolwiek treningi w Polsce w okresie zimowym,

- przypadkowa kolizja w trakcie II biegu, absolutnie bez winy naszego reprezentanta.

Na domiar złego Andrzej nie wystartował w slalomie równoległym. W treningu czasowym przed oficjalnymi biegami  zajął on X miejsce, natomiast do finału kwalifikuje się tylko ośmiu zawodników.

Start naszego reprezentanta w Doha należy uznać jako typowy „wypadek przy pracy”.

Zawody wygrał dość zdecydowanie jeden z głównych faworytów Francuz Cyrille Lemon przed swoim rodakiem Teddy Pons. Na miejscu trzecim znalazł się Waleed Al. Sharsani z Kataru, co należy uznać za sporą niespodziankę.

Wielkie wpadki zaliczyli : Joussef Al. Abdulrazzaq ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ubiegłoroczny mistrz świata oraz jeden wielkich faworytów francuskich

Francois Medori, z zerowym dorobkiem punktowym.

Następna eliminacja Mistrzostw Świata zostanie rozegrana dopiero w czerwcu, więc zawodnik będzie miał sporo czasu na właściwe przygotowanie.

string(1313) "

" ["id"]=> string(3) "373" ["intro"]=> string(325) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(62) "I Eliminacja Mistrzostw Świata Skuterów Wodnych zakończona" ["url"]=> string(58) "i_eliminacja_mistrzostw_swiata_skuterow_wodnych_zakonczona" }