Bartek Marszałek z punktami w GP Chin F1H2O

W niedzielnym wyścigu MŚ wodnej formuły 1 Bartek Marszałek zajął 8 miejsce zdobywając 3 punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2016. Polak wystartował z 13 pozycji i awansował o 5 miejsc.

Bartłomiej Marszałek komentuje - Dzisiejszy wyścig zaliczam do udanych. Ten tor był dla mnie nowy i bardzo dobrze odnalazłem się na nim podczas wyścigu. Podczas porannych treningów zmieniłem śmigło napędowe i ustawienia silnika, co zaowocowało znacznie lepszymi czasami okrążeń. Ostatecznie startując z 13 miejsca ukończyłem wyścig na 8 miejscu.

Pierwsze miejsce zajął Sami Selio z zespołu Baba Racing, drugie Jonas Anderson z Team Sweden, trzecie miejsce zajął Philippe Chiappe z CTIC China Team.

Podczas wyścigu doszło do dwóch wypadków. W jednej z kolizji na wodzie ucierpiał utytułowany Alex Carella z Teamu Abu Dhabi, który został przewieziony do szpitala, jego zdrowiu nic nie zagraża. Już za miesiąc kolejny wyścig wodnej Formuły 1 w chińskim Liuzhou.

string(19) "2016-09-05 10:38:38"