Henryk Synoracki brązowym medalistą ME!

Reprezentant Polski oraz klubu PKM LOK Poznań Henryk Synoracki wywalczył w czterech eliminacjach Mistrzostw Europy F-125 brązowy medal.

Nasz mistrz, po trzech eliminacjach zajmował miejsce tuż za podium,  z zaledwie jednym punktem (43) straty do trzeciego Włocha Alexa Zilioli. W niemieckim Bitterfeld popłynął jednak wyśmienicie, zajmując z 1000 punktów drugie miejsce, co pozwoliło mu wskoczyć na najniższy stopień podium.

Najlepszy w Bitterfeld był Estończyk Lembit Aaslav-Kaasik, który w łącznej klasyfikacji zdobył też złoty medal. Srebrny medal ME F-125 zawisł na piersi Włocha Massimo Rossi, który mimo, że prowadził i miał sporą przewagę po trzech eliminacjach, w Niemczach zajął dopiero szóstą lokatę, pozwalając się wyprzedzić Estończykowi.

Henrykowi Synorackiemu do srebrnego medalu zabrakło zaledwie dwóch punktów, do złotego zaś 6. Jednak ten niezwykle utytułowany zawodnik, sezon 2011 może uznać za bardzo udany. W czerwcu, w Chodzieży, wywalczył bowiem mistrzostwo Europy w klasie O-175.

string(19) "2011-08-14 18:07:13"
    [0]=>
    }
  }
  string(1144) "

" ["id"]=> string(2) "92" ["intro"]=> string(170) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(41) "Henryk Synoracki brązowym medalistą ME!" ["url"]=> string(38) "henryk_synoracki_brazowym_medalista_me" }