Marcin Zieliński z brązowym medalem ME w klasie O-700

Kolejny w tym sezonie medal polskiego motorowodniaka na imprezie mistrzowskiej! Tym razem na najniższym stopniu podium motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie O-700 stanął Marcin Zieliński. Zawody odbyły się w Jedovnicach (Czechy).

Szczecinianin płyną w czempionacie bardzo równo. Trzykrotnie zajmował drugie, a raz trzecie miejsce. Ostatecznie do końcowej klasyfikacji zawodów (zgodnie z regulaminem UIM) liczone były wyniki trzech najlepszych wyścigów każdego zawodnika. Za wspomniane trzy drugie miejsca Zieliński uzbierał 900 punktów i srebro przegrał z Attilą Havasem (Austria) zaledwie o 25 punktów. Mistrzem Europy w klasie O-700 został Słowak Marian Jung (1200 punktów).

W Jedovnicach startował jeszcze jeden nasz reprezentant - Tadeusz Haręza zakończył rywalizację na 11 miejscu.

Marcinowi gratulujemy i czekamy na jego kolejne starty w Mistrzostwach Świata Formuły 500.

string(19) "2016-09-04 23:17:25"
    [0]=>
    }
  }
  string(759) "

" ["id"]=> string(3) "953" ["intro"]=> string(264) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(55) "Marcin Zieliński z brązowym medalem ME w klasie O-700" ["url"]=> string(53) "marcin_zielinski_z_brazowym_medalem_me_w_klasie_o-700" }