Na Węgrzech będą walczyli Henryk Synoracki i Marcin Zieliński

Oby z podobnym skutkiem, jak w ubiegłym sezonie. Wtedy obaj Polacy startowali w ME F-125 i zawody w miejscowości Baja dały nam dużo radości. Zieliński wygrał, a Synoracki był drugi. W tym roku Pan Henryk walczy ponownie w europejskim czempionacie F-125, a Marcin rywalizuje w mistrzostwach Świata F-500.

O pierwsze punkty w sezonie

W kalendarzu imprez UIM (Union Internationale Motonautique) na 2015 rok Baja była wpisana jako druga eliminacja ME F-125. Zawody w Boretto wyznaczone na połowę maja nie odbyły się, a to oznacza, że Henryk Synoracki oraz jego konkurencji będą walczyć w najbliższy weekend o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Poprawić wynik z Barcis

W MŚ F-500 pierwsze punkty już zostały rozdzielone. Na początku czerwca we włoskim mieście Barcis najlepszy był reprezentant Włoch Robert Hencz, na drugim miejscu zawody ukończył Attila Havas (Austria), a na trzecim Marian Jung (Słowacja). Nasz reprezentant – Marcin Zieliński – był dziewiąty. Plan na Baję jest prosty – poprawić wynik z Barcis. Dużo zależy od samego zawodnika, ale nie mniej od niezawodności sprzętu. Ponoć zespół Polaka uporał się ze wszystkimi problemami technicznymi, a to może zaowocować dobrym wynikiem na Węgrzech. Na to liczymy.