Artykuł

Świerczyński wicemistrzem Europy!

Drugi ze startujących w Brodenbach Polaków - Bartosz Chojnacki (KS Kotwica Poznań) ze 101 punktami zajął 13. miejsce. W zawodach sklasyfikowano 15 zawodników z 7 państw. - Niewiele wskazywało, że Michał zajmie aż tak wysoką pozycję. W „czasówkach” przed zawodami zajmował 6-7 lokatę. Ponadto trasa była bardzo trudna technicznie, tak że oprócz szybkiego bolidu duże znaczenie odgrywały umiejętności techniczne – powiedział tuż po zawodach jarosław Świerczyński, członek polskiej ekipy. – Akwen w Brodenbach również nie należy do łatwych, w ubiegłym roku miał tu miejsce groźny wypadek. Przy drugim okrążeniu powstawała ogromna fala, odbijająca się od betonowego nabrzeża. Tym bardziej ogromny ukłon dla Michała, który pokazał duże umiejętności i wytrzymał presję do końca.

["content"]=>
  string(833) "Drugi ze startujących w Brodenbach Polaków -  Bartosz Chojnacki (KS Kotwica Poznań) ze 101 punktami zajął 13. miejsce. W zawodach sklasyfikowano 15 zawodników z 7 państw.
- Niewiele wskazywało, że Michał zajmie aż tak wysoką pozycję. W „czasówkach” przed zawodami zajmował 6-7 lokatę. Ponadto trasa była bardzo trudna technicznie, tak że oprócz szybkiego bolidu duże znaczenie odgrywały umiejętności techniczne – powiedział tuż po zawodach jarosław Świerczyński, członek polskiej ekipy. – Akwen w Brodenbach również nie należy do łatwych, w ubiegłym roku miał tu miejsce groźny wypadek. Przy drugim okrążeniu powstawała ogromna fala, odbijająca się od betonowego nabrzeża. Tym bardziej ogromny ukłon dla Michała, który pokazał duże umiejętności i wytrzymał presję do końca."
  ["id"]=>
  string(2) "22"
  ["intro"]=>
  string(546) "W rozgrywanych w niemieckim Brodenbach Motorowodnych Mistrzostwach Europy klasy OSY-400, reprezentujący klub KS Kotwica Poznań, Michał Świerczyński wywalczył dla Polski srebrny medal. Świerczyński w trzech punktowanych biegał uzyskał łącznie 825 punktów, zajmując kolejno: 4, 2,2 oraz 3 miejsce. „Złoto” zawisło na piersi rewelacyjnego Austriaka Oliviera Lucasa, który wygrał wszystkie biegi, gromadząc łącznie 1200 punktów. Trzecie miejsce i srebrny medal dla broniącego tytułu Słowaka Petera Stefanovica (794 pkt.)."