Weekend bogaty w imprezy motorowodne i sukcesy polskich zawodników

Podczas minionego weekendu (13 – 14 lipca) w sporcie motorowodnym odbyły się aż cztery imprezy rangi mistrzostw świata i Europy.

W małej miejscowości Aluksne na Łotwie rozegrane zostały dwie:
III Eliminacja Mistrzostw Świata Formuły 4S oraz Mistrzostwa Europy w klasie S-550.

W III Eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 4S wystartowała dwójka polskich zawodników. Adrian Maniewski (KS „Ślizg” Zduńska Wola) zajął drugie miejsce i po trzech eliminacjach prowadzi w klasyfikacji generalnej. Ma ogromną szansę na zdobycie tytułu Mistrza Świata.

Naszej drugiej reprezentantce, Adzie Przybył (WKS Zegrze), niestety nie poszło najlepiej – III eliminację ukończyła na 12. miejscu.

Wyniki czołówki:

1. Tabori Aron (Węgry)  -  1025 pkt.

2. Maniewski Adrian (Polska)  -   925 pkt.

3. Riabko Edgaras  (Litwa) -  825 pkt.

Ostatnia, czwarta eliminacja MŚ F4S odbędzie się w Szwecji już w przyszłym tygodniu, tak więc ekipa nie wraca do kraju, ale udaje się bezpośrednio do Szwecji.

W Mistrzostwach Europy w klasie S-550 wzięło udział dwóch naszych reprezentantów: Łukasz Ciołek z WKS Zegrze oraz Andrzej Lisy z Poznańskiego Klubu Motorowodnego LOK.

Łukasz Ciołek – ubiegłoroczny brązowy medalista w tej klasie, powtórzył swój sukces i ponownie stanął na 3. stopniu podium. Zwyciężył Estończyk Ott Joala, drugi był Łotysz Martinz Bergholc. Andrzej Listy zajął miejsce piąte.

W Polsce sportowych emocji również nie zabrakło.

W Miedzyrzecu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Europy w klasie JT-250, w których wystartowali zawodnicy z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Estonii.  Nasz najbardziej doświadczony w reprezentant w tej klasie - Grzegorz Stępniak (TKKF „Wodnik” Warszawa) zajął 6. miejsce.

Ponadto tradycyjnie w miesiącu lipcu w Augustowie odbyły się zawody Necko Endurance.

Wyścigi trwające 8 godzin to druga z eliminacji MŚ Endurance. Pierwsza odbyła się we Francji w miejscowości Rouen.

Bolidy ścigały się w trzech klasach o różnej pojemności silników: 1000 cm3 (C1), 2000 cm3 (C2) i 3000 cm3 (C3). W rywalizacji udział wzięły załogi z Francji, Łotwy, Polski, Niemiec i Szwecji.

We wszystkich trzech klasach zwyciężyły załogi z Francji. W klasie C2 Team Balt-Yacht, z Bartłomiejem Marszałkiem w składzie, zajął miejsce trzecie, a całkowicie polski team J. W. Ślepsk w klasie C1 również ukończył wyścig na trzeciej pozycji.

string(19) "2013-07-15 02:34:16"
    [0]=>
    }
  }
  string(2748) "

" ["id"]=> string(3) "315" ["intro"]=> string(147) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(67) "Weekend bogaty w imprezy motorowodne i sukcesy polskich zawodników" ["url"]=> string(66) "weekend_bogaty_w_imprezy_motorowodne_i_sukcesy_polskich_zawodnikow" }