Świetny start Polaków na ME Open w narciarstwie wodnym za wyciągiem - SĄ MEDALE!

W sobotę 30 sierpnia poznaliśmy wynki klasyfikacji drużynowej i finału konkurecji skoki tegorocznych Mistrzostw Europy Open w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Mamy medale - 1 złoto i 2 srebra!

W dniach 29-31 sierpnia 2013 r. Szczecinek gościł najlepszych zawodników z całej Europy. Zawody rozgrywane były w 3 konkurencjach: slalomie, jeździe figurowej i skokach.

Polskę reprezentowało 8 zawodników:

- czwórka reprezentantów AKS "Sparta" Augustów: Kamil Borysewicz, Małgorzata Rutkowska, Jakub Rutkowski i Joanna Wąż

- trójka przedstawicieli KS "Zefir" Bytom: Dawid Kazek, Martin Gruca i Justyna Mazurkiewicz

- oraz reprezentant SKNW "Ski-Line" Szczecin - Krzysztof Bernatowicz.

Nasi kadrowicze w pięknym stylu obroniłi tytuł drużynowych wicemistrzów Europy sprzed dwóch lat z Turcji. Ustąpili jedynie niedoścignionym od kilku lat Białorusinom. Na trzecim miejscu uplasowali się Rosjanie. Niepodziewanie na podium zabrakło Niemców, którzy przez ostatnie kilka lat zdobywali drużynowe medale ME i MŚ.

Także indywidualnie Polacy odnieści wielki sukces stając na 1. i 2. stopniu podium w konkurencji skoki! Mistrzem Europy został Kamil Borysewicz, zaś wicemistrzem - Krzysztof Bernatowicz. Brąz zdobył Białorusin Siarhei Bushyn.

string(1410) "

" ["id"]=> string(3) "339" ["intro"]=> string(208) "

" ["promo"]=> NULL ["promo_photo"]=> string(3) "jpg" ["region"]=> string(3) "all" ["title"]=> string(84) "Świetny start Polaków na ME Open w narciarstwie wodnym za wyciągiem - SĄ MEDALE!" ["url"]=> string(79) "swietny_start_polakow_na_me_open_w_narciarstwie_wodnym_za_wyciagiem_-_sa_medale" }